Jak wybieramy książki do naszych pudełek?

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o wyborze Książki Miesiąca
Wybór książki to ważny, dość trudny i czasochłonny proces. Właśnie od niego rozpoczyna się tworzenie nowego pudełka inBOOX. To także ogromna odpowiedzialność – bowiem każdy nasz czytelnik musi być zadowolony z lektury oraz otrzymać maksimum pozytywnych wrażeń od nabytej paczki. W niniejszym artykule zespół inBOOX przygotował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z wyborem Książki Miesiąca. 

Dlaczego tak dużo uwagi i czasu poświęcamy wyboru książki?

Lektura bowiem decyduje nie tylko o wrażeniu czytelnika (który jest dla nas najważniejszym recenzentem), ale także o zawartości naszego InBoox. Każdego miesiąca wśród nowości na rynku wydawniczym (nie starszych niż 6 miesięcy od daty światowej premiery) wybieramy kilka książek, zatem po przeczytaniu organizujemy głosowanie (burzę mózgów) – dyskutujemy i wybieramy „zwycięską” lekturę, która następnie pojedzie do Klienta w pudełku InBoox.

Dlaczego tytuł książki nie jest ogłaszany na początku sprzedaży?

To proste. Chcemy, aby to była przyjemna i zaskakująca niespodzianka. Można powiedzieć, że Inboox to rozszerzona wersja “Blind Date with a Book”. Wszystkie prezenty są idealnie dobrane i dopasowane do atmosfery i fabuły książki. Gwarantujemy, że niespodzianka będzie przyjemniejsza, jeśli zostanie otwarta w odpowiednim czasie.  W naszych pudełkach nigdy nie spotkasz „przypadkowych”, niesprawdzonych (niezweryfikowanych) książek. Zawsze starannie szukamy i dobieramy – czytamy od kropki do kropki (i między wierszami też).  Zachęcamy zaufać zespołowi inBOOX i cieszyć się całkowitym zanurzeniem w atmosferze utworów i dziel literackich. Nie otwierać prezentów zawczasu – dzięki takim niespodziankom czytelnik doświadcza książki, poznając ją wszystkimi zmysłami.

Aby uniknąć kupowania INBOOX przez tych osób, którzy już przeczytali książkę, w opisie pudełek staramy się maksymalnie „podpowiedzieć” i wyświetlić jej fabułę i zawartość.

Jakich gatunków literackich można się spodziewać w pudełku?

Nie preferujemy konkretnego gatunku, starając się urozmaicić nasze pudełka. W jednym miesiącu może to być romantyczna historia czy dramat, w kolejnym wprowadzimy Cię w atmosferę klasycznego kryminału z elementami thrillera, a za dwa miesiące zabierzemy Cię w ekscytującą podróż krainą ‘komedii’. Gatunek książki jest ogłaszany wraz z rozpoczęciem przedsprzedaży pudełka.

Dlaczego nie wybierzemy takich autorów jak np. George Martin, Brandon Sanderson, John Tolkien?

Pomimo naszej miłości do tych autorów musimy przyznać, że pudełka inBOOX skierowane są do szerokiego grona odbiorców, więc książki w nich powinny być zrozumiałe i łatwe do czytania dla każdego (bez wyjątków). Mamy świadomość tego, że nie ma uniwersalnych rozwiązań, jednak cel pudełka inBOOX, to przede wszystkim rozrywka czytelnika oraz poszerzenie grona miłośników książek. Z tego właśnie powodu nie wybieramy złożonych, rozbudowanych czy niszowych prac, zachowując tytanów świata literatury dla „Specjalnych wydań InBoox”.

Czy mogę mieć wpływ na wybór książki?

Możliwość wyboru książki jest tylko i wyłącznie w ramach indywidualnego zamówienia. Natomiast zawsze słuchamy, analizujemy i bierzemy pod uwagę wszystkie opinie i komentarze naszych klientów. Możesz zawsze śmiało pisać nam swoje życzenia, dotyczące gatunku, a my na pewno weźmiemy je pod uwagę przy wyborze i przygotowaniu jednego z kolejnych pudelków InBoox.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i dzielenia się opiniami i pomysłami 🙂